Anginka – pachnące lekarstwo

Kochani!

Zdążyliśmy już odrobinę ochłonąć po sobotniej akcji z Renoma i naszymi roślinami w roli głównej. 🌿🌱☘️🌳Dziękujemy Wam raz jeszcze, było cudownie! A teraz zabieramy się do pracy i szykujemy dla Was mnóstwo ciekawostek na temat dobroczynnego działania roślin zdrowotnych.

Na pewno znacie Geranium, czyli tak zwaną Anginkę. Zapewne kojarzycie jej wygląd i bardzo specyficzny i intensywny zapach a także słyszeliście o niej w kontekście chorych uszu.
Geranium to roślina niezwykła, o której właściwościach można naprawdę długo się rozwodzić, w dodatku obecnie przeżywa swój renesans i wróciła do kwiaciarń w wielkim stylu.

Pelargonia pachnąca (tak, to kuzynka popularnej pelargonii) to jedna z najłatwiejszych roślin doniczkowych w uprawie, wyróżnia się ładnym pokrojem i bardzo ciekawymi liśćmi, dzięki swej urodzie stanowi piękną ozdobę mieszkania.

Oto kilka z jej niezwykłych mocy:

🌿 posiada właściwości lecznicze – zwalcza infekcje i ból ucha, wystarczy listek wsadzić do bolącego ucha aby zaczął działać (powie Wam to każda babcia)

🌿 olejek eteryczny wytwarzany z geranium odstrasza owady.

🌿 nalewka z geranium ma działanie wzmacniające oraz obniża ciśnienie  krwi, może również spełniać funkcje maści na ból stawów.

🌿 z niezwykłej urody liści geranium robi się smaczne napary i herbatki

🌿 zapach takiego specyfiku działa kojąco na duszę i zapobiega nerwobólom, ponadto pozwala także na rozluźnienie mięśni i zminimalizowanie bólów menstruacyjnych!